Obrączki ślubne - symbol wiecznej miłości
Trwa piękna ceremonia zaślubin - pani młoda wkłada na palec swojego ukochanego złotą obrączkę ślubną, goście ze łzami w oczach obserwują tą wyjątkową chwilę i w myślach wyobrażają sobie ich wspólne życie... Każdy doskonale zna ten obraz. Skąd jednak wziął się zwyczaj wymieniania się przez parę młodą obrączkami?
2018-01-30, 15:46

Obrączki ślubne - kiedyś

Kulista forma obrączek ślubnych, która nie ma początku ani końca reprezentuje wieczność. Dlatego właśnie są one najlepszym symbolem miłości, która połączyła kobietę z mężczyzną. Zwyczaj wymieniania się obrączkami wywodzi się ze starożytnego Rzymu, gdzie wymianę obrączek podczas zaślubin uznano wówczas za symbol powiązania ze sobą losów dwojga ludzi. Na początku obrączki ślubne zakładane były na palec serdeczny u lewej ręki, ponieważ istniało przekonanie, że jego żyła prowadzi prosto do serca. Do tej pory istnieją kraje, w których ten zwyczaj pozostał np. w USA, Wielkiej Brytanii, czy Francji.

Obrączki Ślubne - teraz

W obecnych czasach obrączki ślubne są nieodłącznym elementem każdej ceremonii zaślubin. Wkładane są na palec przez przyszłych małżonków po wypowiedzianej przysiędze małżeńskiej. Istnieje wiele przesądów na ich temat, np. że panna młoda nie powinna uczestniczyć w odbieraniu obrączek, ponieważ grozi to niewiernością w małżeństwie, tak samo jak założenie obrączki na środkowy palec. Jeżeli natomiast zdarzyło by się, że któraś z obrączek upadnie w czasie ślubu nie może jej podnieść żadne z Państwa Młodych, lecz powinien to zrobić świadek lub ksiądz.

obrączki ślubne

KONTAKT / AUTOR
Michelson Diamonds
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.